| newsy | koncerty | zespół | historia | galeria | mp3 | kontakt


TO HISTORIA NIEPOJĘTA...

Jesteśmy zespołem dziecięco-młodzieżowym. Nasza nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza błaganie lub prośbę.

A skąd się wzieliśmy? Wszystko dzięki dwóm muzykom - Łukashowi i Tomkowi, którzy pragnęli stworzyć taką kapelę. Z pomocą przyszedł nam ks. Zbigniew Dawidziak, jeden z najwspanialszych ludzi, z jakimi udało nam się współpracować. To właśnie on otworzył nam wiele dróg i możliwości. Z jego pomocą 30 stycznia 2001 roku pojawiliśmy się na świecie jako maleńki zespolik współpracujący z parafią św. Stanisława Kostki.

Dzięki pomocy wielu ludzi oraz naszemu samozaparciu udawało się nam osiągać coraz to wyższe cele. Nagraliśmy płytę pt. "DEESIS". Nasza grupa z 10 osób powiększyła się do 10 muzyków i 24 śpiewających Małych Wokalistów.

W czerwcu 2004 r. ks. Zbyszek odszedł do innej parafii, a my, w październiku 2004 r., zerwaliśmy współpracę z nowym Dziekanem.

W roku 2007 nadszedł czas na powiew zmian. Najpierw w marcu odeszła Marta Makowska - jej miejsce zajęła niezastąpiona Asia Baranowska. A w czerwcu zespół opuścili: basistka Asia Dudkowska i perkusista Tomek Tomczak. Niecałe cztery miesiące później nasze szeregi opuścili także Sebastian Zimniak (puzon), Natalia Chomska (flet poprzeczny), Szymon (klawisze) i Ewelina (saksofon) Dudkowiak oraz Łukasz Olejnik (trąbka).  Obecnie na basie wymiata Piotrek Andynowski, bębni Miłosz Turkowiak a od stycznia 2008 naszą załogę zasilił Mateusz Dudek, który wymiata na instrumentach klawiszowych.

Obcenie nasz skład to siedmioro muzyków oraz piętnaścioro małych i dużych wokalistów.

Teraz możemy dzielić się z innymi naszym radosnym przesłaniem i pokazać, że modlić można się nie tylko na mszy, w ciszy i skupieniu, ale także tańcząc i śpiewając oraz dając ludziom radość, pomoc i nadzieję.

 


Copyright © 2001-2007 Deesis & Kuba Pudliszewski