| newsy | koncerty | zespół | historia | galeria | mp3 | kontakt


2008

18 kwietnia

DEESIS Live

Zebrawszy sporą ilość materiału audio-wizualnego zespół DEESIS postanowił nagrać płytę DVD z trasy DEESIS 2007.

Na krążku znalazły się stare utwory, ale także nowe propozycje, których nie ma na żadnej płycie studyjnej.

1. Taki ktoś
2. Żabi skok
3. Słowo
4. DDK-song
5. Kołysanka
6. Mamusia
7. Strachy na lachy
8. Jesteś
9. Fanki
10. Czego oczy nie słyszały, czego uszy nie widziały
11. Jedynak
12. Oby

 

Dodatkowo grupa DEESIS rozpoczęła promocję na dwóch portalach: YOUTUBEMYSPACE.


19 marca

Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzymy aby blask prawdy o Zmartwychwstaniu

rozświetlał wszelkie mroki codzienności,

a wiara w nowe życie

napełniała serca wszystkich radością i pokojem!

 

 Muzycy i Wokaliści zespołu DEESIS


Marzec

Świeża krew - Nowe pomysły

Zmiana składu muzycznego zawsze niesie za sobą powiew zmian i nowe inspiracje. Po zakończeniu prac nad utworem: Zero kalorii (tytuł roboczy), rozpoczęliśmy komponowanie nowej piosenki: Dla "prawdziwych przyjaciół". Wielki wkład w utwór mają dwie wokalistki Angela i Asia B. Poniżej kilka fotek z ostatniej próby.


8 marca

Wypad do kina

Przed nami przygotowania do trasy koncertowej DEESIS 2008 TOUR, a zatem należy nam się odrobninka relaksu przed ciężką pracą. Żeby umilić sobie czas, wybraliśmy się całą ekipą do kina. Młodsza część wybrała film: "Koń Wodny - Legęda Głębin" a starsi wybrali się na "Mgłę".

Było przesympatycznie.


22 stycznia

Koncert w Głuchowie

Korzystając z zaproszenia Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Głuchowie, postanowiliśmy sprawdzić naszego nowego klawiszowca - Mateusza Dudka. Tak jak i "stara" część zespołu, spisał się na medal.


13 stycznia

WOŚP - Bucz

Jak co roku nie mogło nas zabrakanąć podczas WOŚP-owego koncertowania. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na sprzęt dla dzieci z problemami laryngologicznymi.

Zagraliśmy godzinny koncert w Buczu koło Śmigla, na którym po raz pierwszy wykonywaliśmy nasz premierowy utwór pt: "NOWY". Będziemy im w tym pomagać do końca świata i jeden dzień dłużej.

Fotki w GALERII


2007

30 grudnia

PRZYJĘCIE POPRAWINOWE U NOWOŻEŃCÓW

Paulina i Łukasz zorganizowali dla nas przyjęcie poprawinowe w swoim domu, w podziekowaniu za upiększenie ich Mszy Ślubnej oraz mini-koncert w czasie przyjęcia weselnego. Było dużo śmiechu, zabawy oraz kolędowania.

Fotki w GALERII


28 grudnia

ŚLUB PAULINY I ŁUKASZA

 

 

Młodej Parze:
wiatru w plecy, moc radości,
sto lat w zdrowiu i młodości,
długich nocnych przyjemności,
bez przykrości i zazdrości,
zdrowia, szczęścia, beczki wina,
tysiąc złotych co godzina,
trzech pokoi, kupę dziatek,
Pannie Młodej szafy szmatek,
a Młodemu silnej ręki i "syrenki".

Bozia niech Wam błogosławi,
ród Wasz w świecie niech rozsławi,
a z teściami żyjcie w zgodzie,
bo wygodnie to i w modzie.
Żyjąc w szczęściu i radości
muzykujcie do starości.

 

Dziś Paulina i Łukasz postanowili skrócić okres swojego narzeczeństwa. O godzinie 16:00 w kościele NMP Wniebowziętej w Śmiglu powiedzieli sobie sakramentalne "TAK". Nie mogło tam zabraknąć nas - wokalistów oraz  pozostałych muzyków DEESIS. Nowożeńcom na Nowej Drodze Życia wszystkiego, co najlepsze życzy zespół DEESIS.


24 grudnia

Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek święty,
wspomnijcie, że dzień radosny w miłości jest poczęty,
że jak mówi Wam wszystkim dawne odwieczne orędzie
w pierwszą na niebie gwiazdkę Bóg w Naszym domu zasiądzie.
 

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2008

 

życzą muzycy i wokaliści zespołu DEESIS


22 grudnia

WIGILIA DEESIS

Jak co roku spotkaliśmy się przy wspólnym stole Wigilijnym, żeby podzielić się opłatkiem i złozyć sobie życzenia. Potem Gwiazdor vel Piotrek A. rozdawał prezenty - było przy tym mnóstwo zabawy, gdyż każdy zobowiązany był do wykonania jakiegoś zadania.

Życząc sobie wzajemnie spokojnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2008 rozeszliśmy się do domów, żeby zobaczyć się w styczniu - pełni sił i zapału do dalszej pracy.


21 grudnia

KONCERT W SZKOLE PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM W ŚMIGLU

Przez długi okres czasu, bo od września do grudnia przygotowywaliśmy nowy materiał na kolejną płytę a także kolędy, które mieliśmy okazję zagrać w naszej miejscowej szkole.

Było niezwykle sympatycznie, uczniowie i nauczyciele przyjęli nas gromkimi brawami. Jest też kilka osób chętnych, które chciałyby zasilić nasze szeregi.


18 sierpnia

ŚLUB MACIEJA I BEATY

Po koncercie nie mogło nas zabraknąć na weselu u wielkiego przyjaciela zespołu, Macieja Barzezińskiego, który dziś właśnie powiedział sakramentalne TAK swojej wybrance, Beacie. Króciutki koncert - niespodzianka był skromnym prezentem od nas. Młodej parze życzymy wszytkiego najlepszego na nowej drodze życia.


18 sierpnia

SIEDLEC - "Święto Świni"

Ostatni koncert z naszej trasy koncertowej okazał się jednym z najlepszych. Wspaniała atmosfera, sympatycza publiczność czyli wszystko to, czego zespół potrzebuje, żeby czuć się docenionym.

WIĘCEJ FOTEK W GALERII


28 lipca

WIELEŃ

No i pierwsze koty za płoty. Miłosz ma na swoim koncie pierwszy koncert. Jesteśmy z niego dumni, bo pokazał niezwykłą klasę. Co więcej, nie zawiedli nasi najwierniejsi fani i mimo deszczu, dzielnie nam wtórowali.

Teraz ciężkie przygotowania do ostatniego, największego z dotychczasowych koncertów.


23 - 26 lipca

DEESIS W MIĘDZYZDROJACH

Dzień I  "Daleko jeszcze?"

Po długiej podóży i niekończących się pytaniach rodem ze "Shreka" dotaliśmy w końcu do celu naszej podróży. Po szybkim rozlokowaniu się w pokojach, czym prędzej pobiegliśmy na plażę, żeby nacieszyć się gorącym słoneczkiem. Aśka znalazła nawet pierwszą muszelkę.

Dzień II "Dzień Karaoke"

Po długim plażowaniu, krótkim meczu siatkówki plażowej i zakopaniu paru osób w piasku - wielkim przedsięwzięciem okazał się

"Śliwa po zakopiańsku"

 oraz

"Śliwa w panierce"

nadszedł czas na karaoke w wykonaniu DEESIS.

I miejsce ex aequo:

Bogusia i Linda

 

Adaś

II miejsce

Jedzie pociąg z daleka

 

III miejsce

Złote Kaski

 Pozostali uczestnicy:

 

Aśka i Eryka

Szalone

Doda & Spółka z o.o.

Avril

l

 

Ddk's Family

 

Dzień trzeci "10 w skali Beauforta"

Przez noc ochłodziło się odrobinkę, więc postanowiliśmy wykorzystać ten czas na zwiedzanie portu w Dziwnowie.

Lecz już po południu słoneczko dopisało i mogliśmy znów zażywać kąpieli, niestety tylko słonecznych, gdyż na morzu panował lekki sztorm. Wieczorem udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych

 

Dzień IV "Do widzenia, do widzenia..."

Ostatnie zakupy, opalanie się i kąpiel w morzu. Nadszedł dzień powrotu. Był to chyba jeden z najlepszych wyjazdów. Za rok trzeba to powtórzyć.

WIĘCEJ FOTEK W GALERII


26 czerwca

W zespole pojawił się nowy muzyk - szesnastoletni perkusista Miłosz Turkowiak. Naszemu nowemu koledze życzymy połamania pałek.


23 czerwca

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA UNPLUGGED

Nasz pierwszy tegoroczny koncert akustyczny. Jak się okazało, nasze utwory brzmią świetnie zarówno z pełną oprawą muzyczną jak i grane wyłącznie przez same gitary. W połowie występu dołączyli się muzycy zespołu SFINKS. Było bardzo sympatycznie.


16 czerwca

GRODZISK WIELKOPOLSKI

Kolejny koncert na dużej scenie. Dzieciaki bez jakiejkolwiek tremy przystąpiły do śpiewania utworów.  Dużo zawdzięczamy naszej nowej opiekunce wokalistów - Asi Baranowskiej. Bez jej pomocy byłoby ciężko ogarnąć tak ogromną grupę rozśpiewanych i roztańczonych dzieci. Na szczęście Asia wie, jak sprostać wyzwaniu.


5 czerwca

KONCERT DYPLOMOWY ŁUKASZA

Zostaliśmy zaprszeni przez naszego gitarzystę do krótkiego występu na jego Koncercie Dyplomowym w Lesznie. Wszystkim się bardzo podobało i mimo wykonania zaledwie dwóch utworów, otrzymaliśmy niezwykle gromkie brawa.


3 czerwca x2

BABIMOST

Zostaliśmy niezwykle ciepło przyjęci przez tamejszą publiczność i organizatorów całego przedsięwzięcia. Pomimo początkowych problemów z nagłośnieniem, występ ten uważamy za niezwykle udany. Zaraz po koncercie zwijaliśmy sprzęt i pędziliśmy do kolejnego miasta.

WOLSZTYN

Nasz pierwszy tegoroczny koncert nad wodą. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Świetna organizacja i fantastyczna, choć tym razem mniej liczna publiczość. Wszystkim tym, którzy podążają za nami na każdy koncert serdecznie dziękujemy.

WIĘCEJ FOTEK W GALERII


2 czerwca

Do zespołu dołączyły kolejne wpaniałe wokalistki: Roksana Stachowiak, Natalia Górna, Klaudia Pawlak oraz Sandra i Eryka Jóźwiak.


1 czerwca

Koncert z okazji DNIA DZIECKA

Nasz kolejny występ z zaplanowanej trasy koncetowej 2007. Tym razem zawitaliśmy do Wschowy. Publika dopisała - było naprawdę sympatycznie.


26 maja

Koncert z okazji DNI LESZNA

Zagraliśmy dziś drugi koncert z naszej tegorocznej trasy. Leszno zapamięta do końca życia chyba nasz nowy basista, ponieważ był to jego pierwszy koncert z nami, a na przygotowanie materiału miał tylko tydzień. Gratulacje dla Piotrka spisał się na medal !!!
Już w przyszłym tygodniu kolejne cztery koncerty, na które serdecznie zapraszamy.25 maja

Nowy Tomyśl - DZIEŃ MAMY ORAZ DZIEŃ DZIECKA (2 W 1)

Dziś rozpoczęliśmy trasę koncertową 2007 !!!
Pierwszy koncert daliśmy w Nowym Tomyślu - było bardzo czadowo. Zagraliśmy 14 piosenek, kilka z naszej ostatniej płyty oraz nowe, premierowe np. "Strachy na lachy". Już nie możemy doczekać się kolejnych koncertów. Następny już jutro, kilka w przyszłym tygodniu. Zapraszamy gorąco do wspólnej zabawy.18 Marca

POSZUKIWANIA NOWYCH TALENTÓW WOKALNYCH

Wraz z nadejściem wiosny  oraz zaplanowanymi koncertami DEESIS – promującymi nowe piosenki , zespół ogłasza nabór  dzieci w wieku od 3-15lat. Wszelkich informacji można uzyskać pod numerem telefonu:  0-506-36-36-97 oraz podczas sobotnich prób zespołu w Centrum Kultury w Śmiglu o godz.15

 

 14 Stycznia

WOŚP XV FINAŁ

Już piąty raz wspieramy Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przekazaliśmy na ten cel dwie płyty, a także zagraliśmy koncert w naszym rodzimym Śmiglu. Publiczność dopisała jak nigdy, dlatego też zasłużyła na muzyczny bis.

Gramy z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej.2006

29 Października

Po dłuuuuuuuuuuugich oczekiwaniach nareszcie ukończyliśmy mastering drugiej płyty DEESIS "Punkkrok" (serdeczne podziękowania dla Mc`iego za cierpliwość).

Pomimo wielu problemów z jego zakończeniem i brzydkim psikusem ze strony komputera, możemy już z czystym sumieniem ogłosić, że płyta będzie dostępna od mniej więcej połowy listopada. Znajdzie się na niej 10 utworów (8 autorskich i 2 covery), a także bonus w postaci krótkiego filmiku o zespole.


30 Września

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek, wzniosłe ideały.
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele...
Na całe życie włożona w kościele.

W dniu dzisiejszym, dwoje naszych muzyków: Szymon Dudkowiak i Ewelina Śliwczyńska, zawarło zwiazek małżeński. Nowożeńcom życzymy:

Wielu miodowych dni,
Wspólnych radości bez trosk,
Spełnienia wymarzonych chwil,
Oby sprzyjał Wam los!

 


12 Lipca

Dziś zakończyliśmy naszą trasę koncertową występem w Wieleniu. Przyjechaliśmy tam z samego rana, żeby zakosztować kąpieli w jeziorze, pogrilować a potem zagrać koncert. Obyło się bez jakichkolwiek trudności, publiczność przyjęła nas jak zwykle bardzo ciepło. Teraz krótka przerwa w koncertach wypełniona oczekiwaniem na wydanie naszej płytki.

FOTOSY


5 - 8 Lipca

Trasa koncertowa w Przesiece koło Karpacza

Kontynuując naszą trasę koncretową dotarliśmy do Przesieki, gdzie zawitaliśmy na cztery dni.

Dzień 1

Po niemalże pięciogodzinnej podróży zjawiliśmy się w rezydencji "Marcus". Po rozlokowaniu się w pokojach i rozłożeniu sprzętu zagraliśmy pierwszy z dwóch zaplanowanych koncertów.

Dzień 2

O godzinie 11:30 wyruszyliśmy na Chojnik. Jednakże drobne problemy ze znalezieniem drogi, a także brak sił u najmłodszych zmusił nas do porzucenia tego pomysłu. Po dwóch godzinach spacerku, pluskania się przy wodospadzie, znaleźliśmy się spowrotem w hotelu.

Wieczorem opracowaliśmy nową piosenkę pt:"Potrzebuję Cię" a wokaliści przygotowaliNOC KABARETÓW. Uśmialiśmy się za wszystkie czasy. Wystapili m.in. KABARET ANI MU-MU, KABARET ZNACZY SIĘ NIE WIEMY, KABARET NIE WIEM oraz KABARET DEESIS.

Dzień 3

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Karpacza.Doszliśmydo Świątyni WANG, gdzie wysłuchaliśmy legend wg. Lukasha.

Wieczorem zagraliśmy drugi koncert. Publicznośc bawiła się zarówno przy naszych piosenkach, ale I również przy najszej wersji obozowego hitu "Hey Babe".

Dzień 4 - Powrót

Godzina 5:00 pobudka. Trochę gonił nas czas, gdyż musieliśmy wrócić do domu do godziny 13. Nie omieszklaiśmy jednak wstąpić do AquaParku do Polkowic, żeby umilić dzieciom ostatni dzień wyjazdu.

FOTKI


1 Lipca

Interfestiwal

O godzinie 17 w Lesznie na stadionie im. Alfreda Smoczyka wystąpiliśmy w części konkursowej najpopularniejszego ogolnopolskiego festiwalu w regionie. Nasza ciężka praca została uhonorowana trzecim miejscem. :) Poniżej link do zdjęć.

FOTKI


28 Czerwca

Początek trasy koncertowej DEESIS. Pierwszy z koncertów zagraliśmy w miejscowości letniskowej WIELEŃ dla kolonii z Centrum Kultury i Tańca HAJDASZ. Koncert był znakowmity, a publiczność dała z siebie wszystko. Poniżej link do fotek.

FOTOSY


10 Czerwca

Przygotowania do INTERFESTIWALU idą pełną parą. Dziś daliśmy krótki wywiad na antenia Radia Elka. Poniżej kilka fotek.


Maj/Czerwiec

No i rozpoczęła sie promocja naszej płytki, która ukaże się niedługo. Poniżej link do artykułu w Gazecie Kościańskiej z dnia 31 maja 2006 roku:

Bo życie jest piękne...

Oraz wywiad na antenie leszczyńskiego radia Elka:

Bieżnik[6,8MB]


27 maja

Zagraliśmy krótkii koncert na festynie szkolnym w Kościanie. Powitano nas niezwykle miło no i publiczność nie zawiodła. Poniżej link do fotek.

FOTKI


24 maja

Premiera płytki "Punkkrok" troszeczkę opóźniła się w czasie, ale już niedługo. Od jej wydania dzielą nas już jakieś dwa tygodnie. Właśnie MC skończył mastering pierwszych trzech utworków: "Dobro kontra zło", "DDK-song" i "Fanki".


26 kwietnia

Leszno, godzina 18. Koncert charytatywny na rzecz cieżko chorej studentki rozpoczał Chór Akademicki PWSZ pod batutą pani profesor Pietrzak. My dopełniliśmy całości. Było bardzo sympatycznie, szkoda tylko, że publiczność zawiodła. Miejmy nadzieję, że pieniądze zebrane przy naszej wspólnej pomocy dadzą tej dziewczynie szansę na normalne życie.


18 kwietnia

Dziś odbyła się długo oczekiwana sesja zdjęciowa do okładki płyty. Po przygodach ze zwożeniem "rekwizytu" i drobnymi anomaliami pogodowymi, efekty można zobaczyć klikając na link poniżej.

FOTKI


4 kwietnia

Na stronie głównej można zobaczyć jeden z projektów okładki do nowego albumu. Nie jest to wersja końcowa - postanowiliśmy, że będzie ona niespodzianką.

Nagranie płytki możemy uznać za oficjalnie zakończone. Teraz musimy czekać na poskładanie materiału w jedną całość :) Premiery albumu można spodziewać się na końcu kwietnia.


2 kwietnia

Minął rok od śmierci Ojca Świetego Jana Pawła II. Czas na zastanowienie się i odrobinę refleksji. Ubogacając po raz kolejny Mszę Św. w Starym Białczu, mogliśmy oddać hołd Karolowi Wojtyle, modląc się i grając jego ulubione piosenki.


11 marca

Dziś nasi Mali Wokaliści nagrywali w studio efekty swojej rocznej pracy. Mimo iż dzień był szary i smutny, a śpiewanie po raz któryś tych samych refrenów nużące, dzieciaki spisały się na medal. Za tydzień kolejny etap - nagrywanie solówek. Poniżej króciótkie filmiki.

POBIERZ PLIK "DDK- song" (1,1 MB)

POBIERZ PLIK "Dobro kontra zło" (800 KB)

POBIERZ PLIK "Jedynak" (1,7 MB)

A także kilka fotek:


4 marca

Nagranie zbliża się ku końcowi. Ostatni instrument - gitara solowa jest już nagrana. Za tydzień Mali Wokaliści wchodzą do studia i rozpoczną uwiecznianie swojej pracy. Czeka nas jescze wiele zmagań nad projektem okładki. Ale premiera płyty już niebawem. Poniżej krótkie filmiki wprost ze studia.

POBIERZ PLIK "DDK- song" (3,1 MB)

POBIERZ PLIK "Fanki" (3,8MB)


21 stycznia

Zagraliśmy króciutki koncert na zakończenie Gminnego Przeglądu Widowisk Jasełkowych i Grup Kolędniczych. W naszym repertuarze królowały nie tylko kolędy i pastorałki, ale również utwory, które znajdą sie na naszej nowej płycie.


15 stycznia

Na zaproszenie proboszcza parafii Najświętszej Marii Panny Wniebowziętej w Śmiglu, ks.Zbigniewa Bartkowiaka, zagraliśmy na Mszy Świętej dla dzieci. Wszystko układało się pomyślnie, dopóki "ten zły" nie wplątał się pomiędzy sprzęt. Zaowocowało to spaleniem się dudkowego wzmacniacza. Pomimo drobnych problemów, byliśmy zadowoleni z tego, że mogliśmy upiększyć nabożeństwo naszą grą i śpiewem.


8 stycznia

WOŚP XIV FINAŁ

Jak co roku wspomogliśmy akcję Jurka Owsiaka. Zawsze jest w tym dniu coś takiego niesamowitego. Za każdym razem dzieciaki dają z siebie wszystko. W końcu grają dla swoich chorych rówieśników i to jest naprawdę piękne. W tym dniu każdy z nas zdaje egzamin z przykazania miłości.

Zapraszamy do obejrzenia fotek w GALERII

 

Copyright © 2001-2007 Deesis & Kuba Pudliszewski